Novinky

21. 3. 2022
Zdraví, krása a relax vše v jedné proceduře! Dopřejte si MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

Trápí vás „těžké nohy“? Cítíte se unaveně? Nemůžete se zbavit celulitidy?

Jedná se o velice příjemnou techniku pro podporu a zvýšení toku lymfy. Díky tomu pomáháme lymfatickému systému efektivně odvádět přebytečnou vodu a odpadní látky metabolismu z těla a v neposlední řadě zvyšujeme funkci imunitního systému.

Manuální lymfodrenáž je speciální jemná ručně prováděná technika ovlivňující lymfatický systém. Má hluboce sedativní, analgetický a spasmolytický efekt (zmírnění napětí a bolestivosti) na krevní a lymfatický oběh. Zároveň je její efekt silně detoxikační, regenerační, relaxační, ale i kosmetický.

Lymfa je bezbarvá tekutina, která je tvořena z tkáňového moku. Do obsahu lymfy se dále vstřebávají nejrůznější toxiny, ale i bílkoviny, tuky, hormony, vitamíny, cholesterol, vápník, železo, měď. Všechny tyto látky jsou filtrovány z krve do lymfy a ta je dále transportuje do ledvin a jater, kde se lymfa vyčistí a my tyto metabolity poté vyloučíme z těla ven.

To, že lymfatický systém nefunguje, se může projevit mnoha způsoby. Například celkovou únavou, oslabení obranyschopnosti celého organismu a imunity, otoky, zadržováním vody, nepřirozeně napjatou kůží, výskytu křečových žil, problémy s hubnutím. Pokročilými stádii hromadění lymfy je lymfedém a lipedém.

Lymfatický systém je přetížen při nadměrném stresu, nedostatku pohybu, nevhodným stravováním i nedostatečným pitným režimem, nošením těsného prádla, ale i po úrazu nebo prodělané nemoci či operaci.

I zdravý jedinec by si měl dopřát alespoň 1-2x za rok kůru lymfodrenáží, aby tak povzbudil činnost lymfatického systému a posílil svoji imunitu. 

Léčebné využití lymfodrenáže:

Kosmeticko-regenerační využití lymfodrenáže:

Počet návštěv

U každého klienta je počet návštěv individuální a závisí na indikaci k manuální lymfodrenáži. Platí, že vždy je lepší udělat manuální lymfodrenáž vícekrát. U poúrazových stavů, doprovázených otokem či hematomem, se manuální lymfodrenáž provádí dokud se otok nebo hematom nevstřebá. U lymfodrenáží z důvodu pročištění těla, hubnutí, podpory imunity, otoků dolních končetin je dobré udělat kůru 8 -10 terapií.

Těší se na Vás certif. lymfoterapeutka Terezka :-)